Pedikúra

Mokrá pedikúra, profesionálna starostlivosť o vaše nohy

Mokrá ( klasická ) pedikúra je dlhé roky prevádzaná metóda pedikúry, ktorá predstavuje kompletné ošetrenie chodidiel, prstov a nechtov.

Základný rozdiel v ošetrení nôh pomocou klasickej pedikúry v porovnaní s mediciálnou - suchou je ten, že sa nohy namáčajú, čo umožňuje zmäkčenie kože chodidiel a uvoľnenie všetkých nečistôt.

Mokrá pedikúra spočíva v kúpeli nôh s pridaním osviežujúcich a zmäkčovacích prípravkov, väčšinou kúpeľných solí. Keď sú nohy pripravené a vydezinfikované, pedikérka škrabkou odstráni stvrdnutú pokožku na päte, pod prstami, na hrane palca, pod palcom a na bruškách chodidiel. Potom ostrihá nechty dorovna a vyformuje ich aj zapilovaním. Tvarovaním nechta v rovnej línii zabráni bolestivému zarasteniu. Skontroluje kurie oká, otlaky na vrchnej strane a medzi prstami. Opatrne ich odstráni a odporučí domáce ošetrenie. Pre zvláčnenie kože nanesie krém alebo iný prípravok vhodný pre chodidlo.

Pravidelná mokrá pedikúra je výborná prevencia pre vaše zdravé chodidlá

Mokrá pedikúra je obľúbená preto, že postupne spomalí proces vytvárania hrubej pokožky a dokáže pomôcť aj pri zarastaní nechtov. Navyše je bezbolestná. Ideálne je ošetrenie absolvovať po 4 až 5 týždňoch.

Kurie oká

Čo sú kurie oká?
Kurie oká sú malé plôšky zhrubnutej kože, ktoré často vznikajú na prstoch na nohách v dôsledku nadmerného tlaku obuvi alebo ponožiek. Existujú dva typy kurích ôk, tvrdé a mäkké kurie oká. Tvrdé kurie oká sa tvoria na horných častiach, špičkách a bočných stranách prstov na nohách. Majú jadro, ktoré zvyčajne tlačí na nervové zakončenia, čo spôsobuje bolesť. Mäkké kurie oká sa tvoria medzi prstami na nohách. Zostávajú mäkké v dôsledku tepla a väčšej vlhkosti, no môžu bolieť rovnako ako tvrdé kurie oká.

Ako ošetrovať kurie oká?
V prvom rade si zvoľte pohodlné topánky, ktoré budú brániť vzniku kurích ôk. Ak sa už kurie oko vytvorilo, môžete si pomôcť uľaviť od bolesti. Vyskúšajte výrobky na báze kyseliny salicylovej, ako napr. náplaste, tekuté prípravky alebo krémy na odstránenie. Na úľavu od bolesti a obmedzenie nepohodlia spôsobeného trením použite ochranné náplaste na báze filcu, latexu alebo gélu.

Kurie oká ošetruje pedikér. Zverte sa do rúk odborníka!!

Popraskaná päta

Prečo koža na päte praská?
Popraskané päty alebo trhlinky sú praskliny kože v oblasti päty. V dôsledku tlaku na pätu spôsobeného našou telesnou hmotnosťou v priebehu chôdze a státia sa koža musí trochu natiahnuť a rozšíriť. Ak sa koža na päte nemôže natiahnuť z dôvodu, že je suchá a nepoddajná, dôjde k prasknutiu kože.

Ako zabrániť praskaniu kože a ako popraskané päty ošetriť

Na popraskané päty vyskúšajte ošetrenie na báze keratínu.

Na zaistenie hladkej päty Vám pomôže pravidelná návšteva u odborného pedikéra.



Bradavice

Čo spôsobuje bradavice?
Bradavice sú často sa vyskytujúca vírusová infekcia, ktorá sa prejavuje ako malé tvrdé oblasti kože. Majú rovnakú farbu ako Vaša pokožka, pričom najobvyklejším typom sú hrubé a často vráskavé bradavice. Ak sa vyskytujú na chodidle, môžu byť mäkšie a ploché s malými čiernymi bodmi vnútri. Tieto bradavice môžu byť veľmi bolestivé z dôvodu tlaku, ktorý je na ne vytváraný tiažou Vášho tela. K infekcii dochádza kontaktom, najmä v miestach s väčším výskytom ľudí, ako sú napr. bazény, spoločné sprchy, šatne a telocvične, kde teplé a vlhké prostredie pomáha prenosu vírusov.

Ako zabrániť bradaviciam
Bradaviciam môžete zabrániť tým, že nebude chodiť naboso vo vlhkých priestoroch s veľkým výskytom osôb. Budete používať špeciálnu obuv, sandále alebo topánky, ktoré udržia Vaše nohy suché. Takisto môže pomôcť nosenie ponožiek, ktoré sú schopné absorbovať pot. Ak už došlo k tvorbe bradavíc, je možné ich ľahko a bezpečne ošetriť v prostredí Vášho domova.

Bradavice na pedikúre neodstraňujeme!!


Plesňová infekcia nechtov

Čo spôsobuje plesňovú infekciu nechtov?
Onychomykóza, plesňová infekcia nechtov, je pomerne časté ochorenie, ktoré spôsobuje určitý typ húb pod povrchom nechtov. Huba sa môže šíriť z človeka na človeka priamym kontaktom alebo prostredníctvom kobercov, ponožiek, topánok či pančúch. Tieto mikroorganizmy rastú a ľahko sa šíria vo vlhkom teplom prostredí, ako sú napr. spoločné sprchy, telocvične a bazény. Takisto vlhké a tmavé prostredie Vašich topánok môže spôsobovať rast týchto húb a plesní na nechtoch prstov na nohách.

Ako taká plesňová infekcia nechtov vyzerá?
Zdravé nechty sú hladké, ružovkasté a majú na zakončení tenký biely prúžok. Plesňová infekcia mení ich farbu a vzhľad. Spočiatku postihuje určitú malú časť nechta a mení jej farbu. Táto infekcia sa môže prejavovať bielou, žltou až hnedou, zelenou a dokonca i čiernou farbou. Ak bude ponechaná bez ošetrenia, môže sa infekcia šíriť hlbšie do nechta, čo bude mať za následok zhrubnutie nechta alebo jeho odlupovanie po šupinách, ktoré povedie k bolesti a nepríjemným pocitom. V niektorých prípadoch sa môže necht aj oddeliť. Je dôležité plesňovú infekciu nechtov liečiť, aby sa zabránilo jej rozšíreniu na väčšiu časť nechta alebo na iné nechty na nohe. Môžete sa poradiť so svojím lekárom alebo použiť konkrétne výrobky na starostlivosť o nechty na nohách.

Ako liečiť plesňovú infekciu nechtov
Pre prevenciu plesňovej infekcie nechtov by ste mali vždy chrániť svoje nohy pred priamym kontaktom s podlahou v bazénoch, sprchách a šatniach nosením špeciálnej obuvi alebo sandálov. Takisto sa vždy snažte udržiavať svoje nohy v suchu nosením priedušnej obuvi a ponožiek, ktoré absorbujú pot. Často si ponožky vymieňajte, a to najmä pri teplom počasí. Liečba plesňovej infekcie nechtov môže trvať dlho a môže si vyžadovať značnú starostlivosť, aby bolo zaistené, že zabránite infekcii zdravých nechtov na prstoch na nohách:

  • Vždy si umyte ruky po tom, čo ste sa dotýkali infikovaného nechta.
  • Sterilizuje nástroje používané na pedikúru.
  • Nepoužívajte lak na nechty a umelé nechty, pretože prispievajú k rastu a šíreniu plesní.


Na liečbu miernej plesňovej infekcie nechtov môžete použiť výrobky, ktoré vytvárajú nepriaznivé prostredie pre huby a plesne, čím odstránite problém a zabránite šíreniu infekcie.


Stvrdnutá koža

Čo je hrubá stvrdnutá koža?
Oblasti hrubej stvrdnutej kože sú obvykle žltkasté a okrúhle a bývajú väčšie než kurie oká. Vyznačujú sa priečnymi čiarami na povrchu pokožky. Utvárajú sa na hornej strane, vonkajších stranách prstov na nohách, na bruškách nohy a na zadnej strane päty. Sú spôsobené dlhodobou námahou a tlakom pôsobiacim na nohu. Majú tendenciu spôsobovať rozšírený pocit pálenia namiesto akútnej bolesti, ktorú spôsobujú kurie oká.

Ako si poradiť s hrubou stvrdnutou kožou:
Pomáhajú výrobky na báze kyseliny salicylovej.

Pre krásne jemnú a odborne ošetrenú nohu navštívte svojho pedikéra.

Diabetická noha

Diabetes je stav, keď dochádza k vysokej koncentrácii glukózy v krvi. Z dlhodobého hľadiska môže tento stav viesť ku komplikáciám týkajúcim sa Vášho nervového systému a obehu.

Nižšie uvedený zoznam popisuje prejavy diabetu, ktoré môžu postihnúť Vaše nohy:

  • Nohy strácajú citlivosť a schopnosť pociťovať bolesť, čo znamená, že zmeny teplôt a vibrácie môžu spôsobovať problémy
  • Pokožka na Vašich nohách môže byť veľmi suchá a môžete byť viac ohrozený pľuzgiermi, reznými ranami alebo spáleninami
  • Poranenia môžu vyžadovať dlhé hojenie
  • Vaše chodidlá a nohy môžu byť necitlivé alebo bolestivé
  • V priebehu času môže poškodenie nervov a krvného obehu viesť dokonca k zmenám tvaru vašich nôh a spôsobu Vašej chôdze
  • Starostlivosť o Vaše nohy

Vaše nohy sú obzvlášť zraniteľné, ak trpíte diabetom, a preto si vyžadujú špeciálnu starostlivosť a Nižšie uvedený zoznam predstavuje jednoduchý každodenný program:

  • Riadne vysušte svoje nohy, postarajte sa, aby ste mali sucho medzi prstami, a zaistite, aby boli Vaše nohy v suchu po celý deň.
  • Používajte dobrý zvlhčujúci krém na spodnú i hornú časť nohy, ale nevtierajte ho medzi prsty, pretože by to mohlo spôsobiť infekciu.

Užitočné odporúčania:

  • Noste pohodlné topánky, ktoré budú chrániť a podopierať Vaše nohy.
  • Stále noste ponožky a nikdy nechoďte naboso.
  • Okamžite ošetrite každé drobné zranenie na Vašich nohách alebo nechtoch, aby ste zabránili komplikáciám a infekciám.

Výber topánok

Výber správneho typu obuvi je pre diabetika veľmi dôležitý, aby sa zabránilo komplikáciám. Nižšie uvedený zoznam predstavuje určité charakteristiky, ktoré by také topánky mali mať:

  • Mäkké a priedušné materiály
  • Hlboký priestor na prsty, okrúhly alebo štvorcový, kde sa Vaše prsty môžu voľne pohybovať
  • Stredné až vysoké pevné podpätky
  • Pevné zatváranie
  • Žiadne švy ani hrubé plochy vnútri
  • Vankúšikové výstelky
  • Pevné protišmykové podrážky

Pľuzgiere

Čo spôsobuje pľuzgiere?
Pľuzgiere vznikajú intenzívnym a sústavným trením kože nohy v topánke, najmä v prípade nových alebo tvrdých topánok. Medzi pokožkou a tkanivom, ktoré sa pod ňou nachádza, sa začne vytvárať určitá kapsa, ktorá sa rýchlo zaplňuje tekutinou. Tým dochádza k tvorbe pľuzgiera. Ide o prirodzenú ochranu, ktorú si vytvára Vaše telo - akýsi vlhký vankúš chrániaci poranenú oblasť a napomáhajúci hojeniu.

Ako zabrániť vzniku pľuzgierov?
Pľuzgiere môže spôsobovať celý rad príčin, ako sú športové aktivity (napríklad beh) alebo nosenie nových topánok. Pľuzgiere sa často tvoria na päte, na chodidle alebo na prstoch. Pre každú z týchto oblastí si môžete zvoliť ochranné gélové náplaste, ktoré poskytujú úľavu od bolesti alebo tlaku obuvi a súčasne vytvárajú optimálne podmienky na hojenie.

Pľuzgiere nikdy neprepichujeme!!


Unavené nohy

Čo spôsobuje unavené a opuchnuté nohy a členky?
Je bežné, že po ťažkom dni máte unavené nohy. Vaše nohy, rovnako ako zvyšok Vášho tela, sú vystavené námahe a únave. Ak máte obuté nepohodlné topánky alebo vysoké podpätky, môžu Vás nohy bolieť a môžu aj opúchať.

Ako zabrániť únave a opúchaniu nôh a členkov?Uvoľnite napätie a zmyte zo seba únavu teplým kúpeľom nôh obsahujúcim minerálne soli alebo špeciálne čistiace látky. Pre skutočnú relaxáciu nôh masírujte nohy pod tečúcou vodou. Vyskúšajte niekoľko cvikov, ako napr. otáčanie členkami, krčenie a naťahovanie prstov na nohách alebo masírovanie chodidiel o guľky umiestnené na dne vane.
Zakončite kúpeľ nôh striedavými prúdmi teplej a studenej vody pre stimuláciu krvného obehu. Ak sa chystáte na cestu, môžete ochladiť a osviežiť svoje horúce unavené nohy a chodidlá tiež miernym osprchovaním.

Navštívte Vášho pedikéra, pomôže Vás zbaviť sa únavy nôh relaxačnou masážou.


Suché nohy

Prečo sa koža na nohách vysušuje?
Niekedy môže dôjsť k silnej dehydratácii chodidla nohy, čo je príčinou suchej, drsnej alebo i popraskanej kože. Táto situácia môže byť zapríčinená napríklad teplejším počasím v letných mesiacoch, ak máte citlivú pokožku alebo keď Vás odierajú topánky. Popraskanú pokožku by ste mali ošetriť rýchlo. Inak sa budú trhlinky ďalej rozširovať do hlbších kožných vrstiev, čo Vám bude spôsobovať bolesť a pálenie, najmä na päte.

Ako zabrániť vysušovaniu a ako ošetriť suchú kožu
Na prevenciu suchej popraskanej kože použite exfoliačný krém na odstránenie odumretých kožných buniek a na zmäknutie kože. Následne použite zvlhčovací krém s takými zložkami, ako sú močovina, aloe a keratín, na obnovenie hydratácie pokožky.

Využite dobré rady od Vášho pedikéra, využite službu ako je zábal a parafín.


Potenie

Prečo sa nohy potia?
Na pokožke spodnej časti nôh sa nachádza zhruba 250 000 potných žliaz. To je viac, než na akejkoľvek inej časti nášho tela.
Pot je prirodzenou záležitosťou, ktorá zachováva mäkkosť a pružnosť pokožky a reguluje teplotu nôh. Ľudia sa často domnievajú, že pot je príčinou zápachu nôh. Nie je to tak. Zápach tvoria baktérie, ktoré sa množia v topánkach v dôsledku tepla a vlhkosti. Tieto baktérie.

Ako zabrániť nepríjemnému zápachu nôh?
Aby ste zamedzili nepríjemným dôsledkom nadmerného potenia, noste ponožky vyrobené z prírodných materiálov (napr. bavlny) a topánky, ktoré umožnia Vašim nohám dýchať. Tým dôjde k obmedzeniu rastu plesní a baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach. Ďalším spôsobom, ako zabrániť nepríjemnému zápachu, je použitie antibakteriálneho dezodoračného spreja. Ak budete trpieť silným potením, môže Vám síce sprej proti zápachu pomôcť, avšak takisto je dôležitá aj hygiena topánok. Skúste použiť dezodorant v spreji na topánky alebo výstelky, ktorý je vyrobený s použitím aktívneho dreveného uhlia, ktorý Vám pomôže odstrániť nepríjemný zápach. Doporučujeme kúpeľ z dubovej kôry.


Držanie tela

Význam správneho držania tela
Správna chôdza napomáha minimalizovať námahu a tlak pôsobiace na kolená, päty a spodnú partiu chrbta. Každý krok tvoria rôzne pohyby: najprv sa päta dotkne podlahy, potom sa noha spustí dolu, päta sa dvíha nahor, prsty tlačia oproti podlahe a dvíhajú telo hore. Po tom, čo sa päta dotkne podlahy, noha sa vytáča smerom dovnútra, tento pohyb je známy ako pronácia. Ak ide o nadmernú pronáciu, môže to postupne viesť k splošteniu chodidiel a vychýleniu kĺbov.

Ako zlepšiť svoje držanie tela
Pre nápravu nadmernej pronácie a pre úspešné rozloženie tlaku a námahy na chodidlo odporúčame používať protetiku a vložky alebo špeciálne biomechanicky navrhnuté topánky.



Kaderníctvo - Sihoť / Pedikúra


NAVŠTÍVTE NÁS

Šoltésovej 1995, 91101 Trenčín

ZAVOLAJTE NÁM

kaderníctvo +421 944 604 214

Pedikúra  +421 940 604 215

NAPÍŠTE NÁM

eduardnosalek@gmail.com

Otváracia doba

Dočasná zmena otváracích hodín

PONDELOK - PIATOK

8:00 - 17,30 

SOBOTA

Na objednávky

NEDEĽA

Zatvorené

Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!