Turbo solárium

Turbosolárium

" U nás sa opaľovania nemusíte báť! "

- zariadenia sú certifikované

- neprekračujú mieru žiarenia

- pravidelne meníme trubice

- permanentky sú časovo neobmedzené a platné do úplného vyčerpaniaSolárium, slnko a leto?

Slnečné žiarenie má pozitívny dopad na ľudský organizmus, pretože je zdrojom tepla a svetla, umožňuje premenu neaktívnej formy vitamínu D na aktívnu, na čo stačí pobyt na slnku asi hodinu za týždeň.

Návšteva solária nájde opodstatnenie v každom ročnom období, napr. na jar pom áha žiarenie pokožke pripraviť sa na letnú porciu slnka. Okrem toho pri umelom ožarovaní v soláriu prebiehajú rovnaké procesy ako pri prírodnom slnení.

Opaľovanie v soláriu...

... má veľa výhod po celý rok, len to netreba preháňať. Pôsobí proti jarnej únave, vytvára vlastnú kožnú ochranu proti žiareniu a pripravuje kožu na letnú dovolenku pri mori, ale aj na horách. Ak je leto chladnejšie, tak solárium supluje slnečné lúče. Na jeseň nám zasa predlžuje leto, prepožičiava zdravý a zrekreovaný vzhľad a dodáva zdravie na zimu. Počas zimných mesiacov, keď je menej denného svetla nás dopuje nádejou, lepšou náladou a podporuje zdravie.Opálenie v soláriu nie je nič iné ako vlastná ochrana pleti proti slnečnému žiareniu.

Pôsobením žiarenia UV-B sa aktivujú zvláštne bunky pokožky melanocyty k intenzívnejšiemu vytváraniu melanínu - nepriamej pigmentácie. Pred opaľovaním netreba zabúdať na určenie fototypu pokožky a vychádzať z neho pri určení doby opaľovacej kúry. Prihliadajte tiež na svoj zdravotný stav. Soláriu by sa mali vyhnúť ľudia s veľmi bledou pokožkou, ale aj tí, čo užívajú antibiotiká, antireumatiká, antidepresíva, lieky proti infekciám močových ciest, stresu atď., ľudia trpiaci alergiami na slnko, s čerstvými jazvami a po laserovom ošetrení, používajúci umelé sladidlá, tehotné ženy a deti mladšie ako 15 rokov. Pred opaľovaním však nepoužívajte make up, kozmetiku a parfumy.Odporúčajú sa používať krémy na i po opaľovaní s tým rozdielom, že tu nie sú nutné krémy s ochrannými faktormi. Na druhej strane tieto krémy zintenzívňujú opaľovanie a upokojujú pokožku. Používajte ale len opaľovacie prípravky určené na opaľovanie v soláriu.


Po ňom sa aspoň dve hodiny nesprchujte, aby nedošlo k prerušeniu procesu pigmentácie. Medzi jednotlivými opaľovanie treba dodržiavať odstup minimálne 48 hodín. Po opaľovacej solárnej kúre, t.j. dvanásť opaľovaní, sa odporúča mesačná prestávka. Počet opaľovaní v soláriu nesmie prekročiť 50 za rok.Solárium poskytuje skvelé výsledky pri liečbe tzv. sezónnych depresií, kedy nahrádza nedostatok slnečného svetla a po dlhej zime výrazne osvieži organizmus. Striedme opaľovanie zvyšuje účinok viacerých rehabilitačných procedúr. Tiež sa odporúča v terapii kožných chorôb pravidelné kúry, najmä proti akné, ekzémom, lupienke a plesňovým ochoreniach, spojených s depigmentáciou, teda bielymi škvrnami na pokožke. Solárne opaľovanie prináša úľavu aj pri reumatických chorobách kĺbov a chorôb z prechladnutia.

Naša pokožka pri nadmernom vystavení UV žiareniu nielen hnedne, ale aj hrubne. Pekne opálení pôsobí krásne a zdravo, ale jej hrubnutie by sme radšej nevideli, najmä ak sa neskôr začne ukladať vo vyšších vrstvách do hnedých fľakov. Po dlhodobom opaľovaní na slnku sa pridávajú aj pigmentové škvrny, vrásky i predčasné starnutie kože. Zväčšovanie ozónovej diery dáva zelenú prenikaniu väčšej dávky slnečného žiarenia i škodlivej ultrafialovej zložky UV, B zložka UV žiarenia spôsobuje zápal a následné hnednutie kože. Zložka A zapríčiňuje priamo hnednutie, bez výrazného zápalu, no preniká hlboko a vyvoláva vrásky a neskôr aj rakovinu kože.

Slnko potrebujeme, ale na premenu vitamínu D v pokožke stačí denne 15 minút pobytu v "slnečnom kúpeli".

Ako sa teda opaľovať a nespáliť? Najskôr si treba uvedomiť, že každý človek má iný typ pokožky - hrubšiu, tenšiu a s rozdielnou pigmentáciou. Podľa toho rozoznávame aj fototypy pokožky. Najcitlivejším typom sú ryšaví a pehaví ľudia s bledou pokožkou, ktorí sa bez ochrany vždy spália. Podľa fototypu si treba vybrať aj vhodný krém s UVA a UVB filtrom. Opaľovanie však vždy začínajte s vysokých ochranným faktorom, aby ste sa vyhli nepríjemným spáleninám a ideálne je natrieť sa pol hodiny pred samotným slnením.

Nie dvojkombinácii

Solárium môžete využívať aj v lete, ale veľmi rozumne. Dermatológovia však varujú, že kombinovanie solária so slnečným žiarením je hazardom s vlastným zdravím. Neopaľujte sa preto v ten istý deň v soláriu i na slnku, aby nedošlo k prekročeniu bezpečnej dennej dávky UV žiarenia, a tým k poškodeniu vašej pokožky.
Opálená je krásna len vtedy, ak je aj zdravá.


Kaderníctvo - Sihoť / Pedikúra


NAVŠTÍVTE NÁS

Šoltésovej 1995, 91101 Trenčín

ZAVOLAJTE NÁM

kaderníctvo +421 944 604 214

Pedikúra  +421 940 604 215

NAPÍŠTE NÁM

eduardnosalek@gmail.com

Otváracia doba

Dočasná zmena otváracích hodín

PONDELOK - PIATOK

8:00 - 17,30 

SOBOTA

Na objednávky

NEDEĽA

Zatvorené

Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma!